Keresés
Close this search box.

Véget ért a 2016-os nyári paralimpia Rióban

A magyar paralimpiai csapat 1 arany-, 8 ezüst- és 9 bronzéremmel tért haza a 2016-os játékokról, ezzel Magyarország a 47. helyen végzett összesítésben. A megszerzett érmek száma alapján pedig a 21. helyezést érte el a csapat. Az éremtáblázatot hatalmas fölénnyel nyerte meg Kína, amelynek versenyzői rekordszámú, 107 aranyéremmel büszkélkedhetnek.

Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke a paralimpia kezdete előtt összesen tíz éremre számított, amikor azt mondta, szeretné ha lenne köztük legalább egy aranyérem is. A szakember tavaly július óta vezeti az Magyar Paralimpiai Bizottságot, tehát ez volt az első paralimpiája elnökként. Versenyzőink hat sportágban szereztek érmet, ami jobb teljesítmény, mint Londonban, és sikerült a dobogón végezniük most debütáló sportágban, parakajakban is.

ARANYÉREM

Tóth Tamás – úszás (100 m hát, S9)

EZÜSTÉREM

Pap Bianka – úszás (200 m vegyes, S10)
Sors Tamás –  úszás (200 m vegyes, S9)
Osváth Richárd –  kerekesszékes vívás (kard, A)
Csonka András – asztalitenisz (S8)
Osváth Richárd – kerekesszékes vívás (tőr, A)
Suba Róbert – parakajak (KL1)
Biacsi Ilona – atlétika (1500 m, T20)
Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Hajmási Éva – kerekesszékes vívás (tőr, csapat)

BRONZÉREM

Tunkel Nándor – erőemelés (49 kg)
Pálos Péter – asztalitenisz (S11)
Tóth Tamás – úszás (100 m gyors, S9)
Krajnyák Zsuzsanna – kerekesszékes vívás (tőr, egyéni, A)
Sors Tamás – úszás (100 m pillangó, S9)
Konkoly Zsófia – úszás (100 m pillangó, S9)
Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Veres Amarilla – kerekesszékes vívás (párbajtőr, csapat)
Vereczkei Zsolt – úszás (50 m hát, S5)

Nemcsak a 18 éremszerző versenyzőre, hanem mind a 43 résztvevő sportolóra büszkék vagyunk.